Podrobný filtr produktů

Při nákupu v hodnotě nad 1500Kč DOPRAVA ZDARMA.

Dnes ke každému nákupu produktů v hodnotě nad 999Kč DÁREK ZDARMA - sachetka produktu zn. Codex, Alkemilla, Antipodes a dalších dle aktuálního výběru.

( 1 - 9 z 9 produktů )
( 1 - 9 z 9 produktů )

Přírodní pánské parfémy a toaletní vody jsou velmi specifické ve všech ohledech. Jejich základem jsou esenciální oleje a tinktury získávané speciálními postupy z jednotlivých aromatických rostlin. Často se jedná o ruční proces vyžadující práci zkušeného parfuméra. Když se takový parfém chlubí nótou růže nebo santalového dřeva, znamená to, že obsahuje skutečný extrakt růže či santalu, nikoliv jejich syntetickou náhražku. V důsledku toho jsou přírodní vůně relativně dražší. Zatímco cena běžných parfémů odráží především náklady na reklamu, u přírodních je tvořena náklady na prvotřídní výrobní ingredience.

U přírodních vůní je potřeba si zvyknout na odlišný způsob použití, jsou živější než vůně běžné. Obvykle jsou velmi intenzivní, ale během několika hodin po použití vyvanou. Je tedy vhodné je aplikovat střídmě ale častěji během dne. Často také potřebují delší čas na rozvinutí. Optimální trvanlivost přírodních parfémů je 2-3 roky. Ani po delší době se však "nezkazí", dochází ale k postupnému vyvětrání nejvýraznějších tónů a ztrátě intenzity vůně.

Od svých rostlinných rodičů dědí tyto parfémy nejen charakteristickou vůni, ale také barvu. Často proto nejsou čiré, ale žlutavé nebo dokonce tmavě hnědé. V žádném případě se ale nejedná o umělé dobarvování.