na stránku
Zobrazeno 1 – 18 z 92 prod.
Zobrazeno 1 – 18 z 92 prod.

Přírodní dámské vůně jsou světem překrásných kompozic pro všechny příležitosti. Vytvořit kvalitní vůni bez syntetických přídavků je umění, které neovládá každý. Je to ale možné a výsledek stojí za to. Přírodní vůně se svými vlastnostmi odlišují od běžných masově produkovaných, jsou komplikovanější a živější, je nutné se s nimi sžít. Vyvažují to však vysokou originalitou, která se výborně bude hodit k výjimečnosti své nositelky.

Přírodní parfémy patří k těm vůbec nejvzácnějším, protože obsahují jen čisté rostlinné esence bez jakýchkoliv syntetických náhražek, a to ve vysoké koncentraci. Parfém je svým charakterem určený pro výjimečné příležitosti, nehodí se pro běžné každodenní nošení. Obsahuje 15 – 30% vonné esence, vůně je proto dosti intenzivní. Je třeba ho aplikovat střídmě, výhodou je delší efekt. 

Přírodní parfémové vody jsou složeny jen z čistých esenciálních olejů. Jsou charakteristické svými intenzivními květinovými vůněmi. Parfémová voda (Eau de parfum, EDP) obsahuje 8 - 15% vonné esence. Vůně proto vydrží poměrně dlouho, není třeba ji aplikovat tak často. Hodí se i pro použití na oblečení.

Toaletní voda (Eau de Toilette, EDT) obsahuje 4 – 8% vonné esence. Není proto tak intenzivní jako parfém, což je zejména u přírodních vůní výhodou. Toaletní vody jsou proto obecně nejoblíbenějším typem. Je vhodné aplikaci během dne častěji opakovat.

Osvěžující voda (Eau fraîche, EF), jak název napovídá, je určena pro rychlé osvěžení příjemnou vůní. Vonné esence obsahuje v malé koncentraci, není proto příliš intenzivní a rychle vyprchá. Hodí se zejména pro dosažení dobrého pocitu v horkých dnech, kdy ji lze aplikovat častěji dle potřeby. Využít ji lze i jako aromaterapii pro navození příjemné nálady.