AKCE: Při nákupu produktů značek INLIGHTZUII nad 2499Kč dárek zdarma - mini balení hydratační balzám | platí do 31.1.2021 nebo do vyprodání zásob

AKCE: Při nákupu produktů značky OMORFIA dárek zdarma - mini balení Smootea | platí do 31.1.2021 nebo do vyprodání zásob

ELOBlog

Recenze: Živé vitamíny pro vlasy a tělo od Natura Siberica

Vitamínů na vlasy a tělo jsem si všimla hlavně proto, ano přiznám se, že lahvička je plná malých zlatých třpytek. Některé triky na nás asi vážně zabírají docela spolehlivě. Hned na to mě ale zaujal i název, který působí docela mnohoslibně. Je třeba uznat, že baleníčko vypadá opravdu pěkně a vidina vlasů i těla překypujících zdravím díky pořádné dávce vitamínů také není nepříjemná. V tomto případě jsem nakonec naštěstí nijak nelitovala, že jsem se chytila.

Začnu, jak jinak, tím nejdůležitějším, tedy těmi třpytkami. Na vlasech nejsou nijak výrazně viditelné, celkově jim ale dodávají krásný lesk. Na těle vidět jsou, ale po několika minutách se většina ztratí. Asi to je praktické ale zároveň i trochu škoda, přeci jen ten princeznovský pocit má dost do sebe.

Samotný přípravek je tekutý, nanáší se pomocí rozprašovače. Na pleť to jde velmi snadno, vitamíny se lehce rozetřou a vstřebají beze stopy po nějaké nepříjemné mastnotě. Nemají ani nijak výraznou vůni, takže chvíli po aplikaci už není nic znát. Na pokožku jsem je používala během zimy především na suchá místa i jako ošetření po holení. Neměla jsem od nich žádná zvláštní očekávání ani jsem nepozorovala nějaké výjimečné a překvapivé účinky. Máte-li svůj oblíbený tělový krém, nemusíte hned pospíchat ho měnit za vitamíny Natura Siberica, účel běžné péče však plní dobře.

Natura Siberica Živé vitamíny pro tělo a vlasy - aplikace

Rozhodně zajímavější jsou, aspoň z mého pohledu, při použití na vlasy. V tomto směru jsem vitamíny vyzkoušela důkladně a řadou způsobů. Na vlhké vlasy, na suché vlasy, těsně před foukáním, jako 30min zábal na čerstvě umyté vlasy... Jako dobrá varianta se ukázalo nanášet vitamíny na vlhké vlasy. Je tak možné je snadno rozetřít rovnoměrně po celé délce. Ještě lepší bylo, když jsem čisté ještě vlhké vlasy pomocí rozprašovače pokryla vitamíny a nechala je na 30 minut v ručníkovém zábalu. Po takové kúře byly vlasy heboučké a překvapivě lehce se rozčesávaly. Navíc při tomto způsobu použití na vlhké vlasy fungují vitamíny i jako jakási ochrana před poškozením během fénování.

Nejsnáze přímo pozorovat účinek vitamínů je ale možné při nanesení na suché vlasy. Pohledem i dotykem snadno zjistíte, že se vlasy staly tužší a pevnější. Dobrý vliv to má zejména na roztřepené konečky, které se docela výrazně zacelí. V každém případě je znát, že vitamíny vlasům skutečně něco dávají, a teď už nemluvím o lesku ze třpytek.

Živé vitamíny od Natura Siberica tak řadím k přípravkům, které sice nejsou nezbytnou součástí mojí výbavy, ale velmi ráda si je pořídím pro rozmazlování se. Výhodou je nejen jejich univerzální použití na vlasy i tělo ale i přijatelná cena.

Témata : Na vlasy, Recenze