ELOBlog

Platba

Způsob platby si zákazník volí v průběhu objednávky. Na výběr je platba na dobírku, platba bankovním převodem, platba platební kartou a platba prostřednictvím GoPay účtu. Ze strany Element of Beauty není žádný ze způsobů platby zatížen jakýmkoliv poplatkem. Veškeré případné poplatky jsou dány podmínkami a sazebníkem zákazníkovy banky či karetní společnosti, v případě platby na dobírku sazebníkem zvoleného dopravce.

U platby na dobírku, platby platební kartou a platby GoPay účtem bude zakoupené zboží odesláno co nejdříve, pokud je skladem. U platby bankovním převodem dojde k odeslání nejdříve ve chvíli připsání částky na náš účet, což může trvat až 3 pracovní dny. Zboží na zvláštní objednávku je odesíláno jakmile jej obdržíme od příslušného dodavatele. 

Doprava

Způsob doručení zboží je možné si vybrat během procesu objednávky z několika možností. Nejvýhodnější z hlediska nákladů je doprava prostřednictvím Zásilkovny s osobním odběrem na jedné z jejích poboček. Dále jsou k dispozici dvě klasické doručovací společnosti, Česká pošta a DPD. Velmi zajímavá je nová služba Nejlevnější doručení na adresu, která nabízí běžné doručení domů za velmi výhodnou cenu. Je to umožněno tím, že si zákazník nevybírá konkretního dopravce, toho zvolí automaticky systém v závislosti na vytíženosti jednotlivých přepravních společností. Balíček Vám tak může dopravit např. DPD, InTime nebo jiná společnost. V systému jsou samozřejmě jen spolehliví dopravci a cena je skutečně nízká. Nakonec v Praze je možné osobní vyzvednutí objednávky zdarma v obchodě naší partnerské společnosti, a to na adrese Mostecká 14/48, Praha 1.

Zásilkovna je tvořena sítí výdejních míst nacházejících se ve všech větších obcích a městech v ČR. Zboží je doručeno na zákazníkem zvolené výdejní místo, kde si ho je možné během několika dní osobně vyzvednout v čase, který se zákazníkovi hodí. Hlavní výhodou Zásilkovny je nižší cena poštovného oproti prvním dvěma možnostem. Nevýhodou je, že se výdejní místa nenacházejí v menších obcích.

Cena dopravy se mezi uvedenými dopravci liší. U každého z nich jsou dále dva různé tarify v závislosti na celkové váze zísilky, a to pro zásilky do 5 kg a nad 5 kg. V případě platby na dobírku je vedle ceny dopravy samostatně připočítávána ještě cena dobírečného, která se také liší podle dopravce. U nákupů na dobírku proto doporučujeme zvažovat celkové náklady, tj. cenu za dopravu a cenu dobírečného u každého dopravce.

Při nákupu v hodnotě převyšující 1000 Kč je doprava zdarma. Při nákupu na dobírku bude dopravce zákazníkovi i v tomto případě účtovat dobírečné. 

Váš tým Element of Beauty