Logo COSMEBIO

V současnosti je COSMEBIO největší světvou organizací zaměřenou na přírodní a organickou kosmetiku. Založena byla ve Francii v roce 2002 a rozrostla se už o více než 350 členských společností, které představují okolo 500 různých značek nabízejících bezmála 10 tisíc produktů.

Standard COSMEBIO přísně dbá kromě složení produktů také na celý proces jejich výroby. Sledován je původ ingrediencí, způsob jejich zpracování, nakládání s výrobky - jejich balení a skladování, požaduje se jejich přehledné značení a kontroluje celkový dopad produkce na životní prostředí. Mezi látky tímto standardem zakázané k použití v kosmetice patří ropné deriváty, silikony, PEG, syntetické konzervanty (parabeny), ingredience z geneticky modifikovaných rostlin (GMO), syntetická barviva a parfemace.

Kompletní seznam certifikovaných výrobků je dostupný na webových stránkách organizace.

Ochranná známka COSMEBIO má dvě varianty:

Cosmebio ECO

Nejméně 95% složení je přírodního původu a z toho nejméně 50% rostlinných ingrediencí pochází z ekologického zemědělství a je v BIO kvalitě. Podíl ostatních složek nesmí překročit 5%.

Cosmebio BIO

Nejméně 95% složení je přírodního původu a z toho nejméně 95% rostlinných ingrediencí pochází z ekologického zemědělství a je v BIO kvalitě. Podíl ostatních složek nesmí překročit 5%.

Odkaz na web asociace