Jaké jsou výhody přírodní kosmetiky oproti te klasické? Podrobněji jsou její přínosy objasněny v jiných sekcích (Co je přírodní kosmetikaPřírodní kosmetika a zdraví), zde shrneme její hlavni přednosti:

  • Kvalitní. I kdybychom pominuli všechny další výhody, síla přírodní kosmetiky bude vždy spočívat v její kvalitě. Je vyráběna ze špičkových surovin a s využitím nejšetrnějších postupů jejich zpracování. Přírodní kosmetika nedělá kompromisy a nešidí spotřebitele levnými syntetickými náhražkami drahých ingrediencí.
  • Přirozená. Pro mnoho spotřebitelů je zdaleka největší předností přírodní kosmetiky způsob, jakým se chová k jejich tělu, především pokožce. Je mnohem méně agresivní než řada běžných kosmetických výrobků, lépe se snáší, výrazně omezuje podráždění, alergické reakce a podobně. Neusiluje o okamžitý efekt za cenu vyčerpání a ničení organismu, které by pak bylo nutné napravovat dalšími zázračnými kosmetickými přípravky.
  • Zdravá. Přírodní kosmetika není lék, klasická kosmetika není jed. Přírodní kosmetika ale vychází z principu opatrnosti. Pokud lze požadovaného účinku dosáhnout prověřenými přírodními látkami, není třeba používat syntetické složky, u kterých mohou být ohledně rizik pochybnosti.
  • Ohleduplná. Přírodní kosmetika bere v úvahu víc než jen okamžitou potřebu, nebo jen rozmar, jednotlivce. K čemu by byl svůdný make-up uprostřed zničeného lesa? Přírodní kosmetika chce podtrhnout půvab člověka a přitom zachovat krásu přírody.